Катехитично-педагогічний факультет

З благословення владики ординарія Івано-Франківської єпархії Кир Софрона Дмитерка, ЧСВВ, влітку 1991 р. єпископ помічник Іриней Білик, ЧСВВ, перший ректор Івано-Франківського теологічного катехитично-педагогічного духовного інституту, заснував перші два факультети – богословський та катехитично-педагогічний.

Під ректорат та бібліотеку орендували приміщення на вул. Сірика. Головним методистом ректорату була призначена с. Єлисавета Каневець ЧСВВ.

Серед перших викладачів катехитично-педагогічного факультету були о. Іван Корда, о. Нестор Рошкевич, о. Іван Луцький, о. Мирон Підлисецький, о. Андрій Роман Кияк, о. Ярослав Будуйкевич, о. Тарас Олійник ЧСВВ, о. Августин Діткун ЧСВВ, о. Діонісій Ляхович ЧСВВ, о. Доротей Шимчій ЧСВВ, о. Маріуш Михалік, о. Роман Микієвич, о. Ю. Козловський, о. Юрій Друляк, о. Володимир Лось, п. Марта Когутяк, п. Галина Терлецька, п. Оксана Максимів, п. Надія Боєчко, п. Петро Ансенич, п. Володимир Полек, п. Ярослав Заборовський.

У 1994 році у зв’язку з продовженням богословських студій ректора, владики Іринея у Римі, на запрошення владики ординарія Софрона Дмитерка ЧСВВ, з Риму прибув та обійняв посаду ректора ІФТКДІ о. Софрон Мудрий, ЧСВВ, доктор канонічного права. Перший навчальний рік студенти навчалися у різних приміщеннях міста. Потім 2 роки у приміщенні монастиря отців василіан на вул. Незалежності. У 1994 році катехитичний факультет дістав притулок у монастирі сестер василіанок. Першим деканом факультету була призначена с. Теодозія Луків, ЧСВВ, а методистом с. Тадея Шахновська.

Роки служіння сестер василіанок:

1995-1997 – с. Теодозія Луків

1997-1998 – с. Володимира Максимів

1998-2001 – с. Йосафата Бубняк

2001-2003 – с. Йосифа Кіяк

2003-2005 – с. Даниїла Винник

2005-2013 – с. Антонія Драй, мироносиця

2013-2015 – с. Георгія Ахалмосулішвілі, мироносиця

2015 – п. Галина Гришко, голова комісії у справах освіти та виховання Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

З 2005 року катехитично-педагогічний факультет тимчасово зупиняється у стінах семінарії, але новий навчальний рік відкривається у приміщенні молодіжного центру св. Дона Боско. У 2000 році ІФТКДІ владика ректор успішно реорганізував навчальний заклад у Івано-Франківську теологічну академію, відповідно до цього у 2000 р. була розпочата магістерська навчальна програма і у 2006 році відбувся перший магістерський випуск. У 2007 р. вперше було організовано набір студентів на заочну форму навчання, яка успішно функціонує і до сьогодні. У 2010 р. відбувся перший випуск студентів–заочників.

На основі затвердженого у Києві Статуту (від 30 липня 2014 р.), Івано-Франківську Теологічну Академію реформовано у Івано-Франківський Богословський Університет, ректором якого є прот. д-р Олександр Левицький.

 

Основні напрямками діяльності катехитично-педагогічного факультету:

► цілісна формація катехитів – осіб, покликаних до поширення Христової благовісті у різних сферах життя сьогоднішнього часу;

 

► підготовка і формація вчителів християнської етики, завданням яких є виховання дітей і молоді на засадах християнської моралі;

 

► підготовка і формація вчителів католицьких навчальних закладів;

 

► формування християнського світогляду і духовності мирян;

 

► розвиток наукових досліджень в ділянці катехитики, християнської педагогіки, психології, розробка навчальних програм, посібників, видавнича діяльність тощо.

 

Ми запрошуємо на навчання всіх,
хто цікавиться і шукає глибшого духовного життя,
хто хоче більше дізнатися про Бога і Його Церкву,
хто прагне нести благу вість іншим.