Інститут Капеланського Служіння

Однією із складових гармонійного і всестороннього розвитку Церкви є створення, розбудова і належне функціонування її інституцій. Особливої уваги тут необхідно надавати тим інституціям, які забезпечують майбутнє Церкви, тобто, які пов’язані з навчанням та вихованням церковних провідників, котрі в майбутньому представлятимуть Церкву в різних сферах діяльності людини. В українських реаліях, якщо поглянути з історичної минувшини, ці провідники Церкви ставали й провідниками всього народу. Церква ніколи не відмежовувалася від своїх вірних, особливо в той час, коли суспільство переживало кризові етапи свого становлення, чи окремі його представники опинялися в надзвичайних ситуаціях, про що яскраво свідчить активна участь УГКЦ в подіях останнього року. Якраз зараз українське суспільство, як ніколи досі за час незалежності України, відчуває потребу у військових та медичних капеланах і серед українських церков саме УГКЦ є найбільш приготованою і відкритою на цей виклик сьогодення. Це є можливе завдяки наявності в нашій Церкві душпастирів-капеланів, котрі відкликаються і жертвенно виконують своє служіння у найскладніших умовах.

Метою створення Інституту є актуальна потреба створення науково-практичної бази для реалізації та багатосторонньої інтеграції капеланського служіння у різні сфери життєдіяльності людини.

 

Для досягнення цієї мети сформовані такі основні напрямки діяльності Інституту:

  • Напрацювання та розробка навчально-практичного курсу щодо специфіки капеланського служіння для студентів семінарій УГКЦ.
  • Налагодження співпраці з католицькими навчальними та науковими інституціями, які вже мають поважний досвід праці в сфері капеланії, а також з державною владою.
  • Організація та проведення науково-практичних семінарів, конференцій, тренінгів для душпастирів різних сфер капеланського служіння.
  • Розробка та підготовка навчальних та науково-методичних посібників, брошур, буклетів, тощо.
  • Створення та наповнення спеціалізованої бібліотеки Інституту.
  • Створення, наповнення та підтримка веб-сторінки чи сайту Інституту, що дасть змогу ефективніше використовувати сучасні засоби комунікації.