В Івано-Франківській архієпархії УГКЦ вже відбулась перша презентація нової енцикліки “Laudato si”

Що слід зробити кожній людині щоби вберегти Землю від знищення? Які вчинки в повсякденному житті потрібно робити, щоби могти вплинути на глобальні зміни? Що таке «екологічне громадянство» і «екологічне навернення»? На ці та інші запитання чітко та зрозуміло дає відповіді Святіший Отець Франциск у своїй новій енцикліці “Laudato si”.

18 травня 2015 року Божого став особливим днем в історії не лише Католицької Церкви, але і всього людства, тому що в цей день у Ватикані було презентовано і офіційно оприлюднено першу в історії екологічну енцикліку, під назвою «Будь прославлений», яка з’явилась в цей день на офіційному сайті Святого Престолу і є вже доступною у восьми мовах.

Того ж самого дня після педагогічної ради професорсько-викладацького складу Івано-Франківського Богословського Університету імені св. Івана Золотоустого, на якій був присутній високопреосвященний владика Володимир (Війтишин), архієпископ і митрополит Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, разом зі своїм помічником преосвященним владикою Йосафатом (Мощичем), було презентовано цю нову енцикліку Папи Франциска.

Коротку панорамну презентацію енцикліки зробив о. Володимир Містерман, заступник керівника Бюро УГКЦ з питань екології. Священик коротко і лаконічно розповів про структуру, зміст та методологію написання цього документу.

«Ніколи ще ми так погано не ставились до нашого спільного дому як в останні два століття», – сказав, посилаючись на Папу Франциска, о. Володимир, додавши, що в енцикліці єпископ Риму подає конкретні практичні поради щодо того, як врятувати природне довкілля від забруднення та руйнування. У своїй презентації заступник екологічної церковної інституції дуже коротко розповів про основні проблематики, підняті в цьому важливому історичному документі. «Вселенський Архієрей висловлюється на екологічну тематику в такий спосіб, – сказав о. д-р Володимир, – що кожен, починаючи від рядового громадянина закінчуючи високопосадовцями найвищого рангу та від пересічного християнина до єпископату знайде щось корисного і практичного для себе».

Духовний отець підвів до того, що Вчення Церкви про спільну відповідальність за Боже створіння – природу, яку в доступний спосіб подає в своїй енцикліці Папа Франциск є тією правдою, яка не залишає ні для кого місця для маневрів втечі від цієї відповідальності.

На завершення презентації енцикліки о. Володимир наголосив, що поява енцикліки саме в цей, а не інший час, є адекватною відповіддю Церкви на виникаючі в сучасному світі виклики і що її поява буде виправданою, коли «вчення Папи Франциска плавно перейде зі сторінок цього документу в голови і серця кожного з нас, уприсутнюючи Царство Боже “вже тут і тепер”».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології